Czas na chińskie akcje?

Tym razem zwracamy uwagę na rynek chiński. Wydaje się że chińskie akcje powinny zyskać w średnim terminie, ponieważ bank centralny Chin wdraża środki wspierające wzrost, a ostatnia wyprzedaż na rynku pozostawiła wiele atrakcyjnych celów dla potencjalnych inwestorów.

Naszym zdaniem, w ostatnich miesiącach większym problemem dla chińskich akcji był wpływ zacieśniania polityki pieniężnej przez tamtejszy bank centralny, mniejszym zaś spór handlowy USA z Chinami. Jeśli mamy rację, to nawet przy utrzymujących się napięciach handlowych, chińskie akcje mogą teraz być obiektem wzmożonej obserwacji kosztem innych akcji z „droższych” rynków Azji takich jak np. Indie.

Oczywiście nawet kiedy bank centralny zacznie luzować politykę pieniężną, miną tygodnie zanim zobaczymy efekty w postaci wyższych kursów akcji. Dlatego spodziewamy się jeszcze przez jakiś czas podwyższonej zmienności i być może nawet słabszego otwarcia nowego, 2019 roku. Chyba, że ostrzejsza polityka pieniężna w USA straci tempo, a deal Trumpa z Xi Jinpingiem stanie się faktem kiedy obaj ogłoszą o podpisanej nowej umowy handlowej w formacie Win-Win?

 • Profitum Wealth Management Sp. z o.o.
  Al. Zwycięstwa 239, lok. 11; 81-521 Gdynia
  Tel. +48 58 760 00 10, Fax. +48 58 760 00 10
  e-mail: sekretariat@profitum.com.pl
  Polityka prywatności
  Żądanie RODO
  Dla Sygnalistów
  Copyright © Profitum Wealth Management Sp. z o.o.